طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

با توجه به پیشرفت و تکامل علم پزشکی، فقدان اطلاعات و دسترسی کم به اطلاعات درست برای خیلی از افراد مشکل ساز می گردد. روزانه کاربران زیادی برای به دست آوردن اطلاعاتی راجع به بیماری خود به موتورهای جستجوی گوگل مراجعه می کنند. و در صورت به دست آوردن اطلاعات موردنظر از سایت پزشکی ممکن است هر روز به آن وب سایت سر زده و به دیگران معرفی می کند.

در ایران تعداد پزشکانی که دارای وب سایت شخصی باشند بسیار کم است. در حالیکه آن عده ی کمی که دارای وب سایت شخصی می باشند می توانند نسبت به سایرین موفق تر باشند. با استفاده از وب سایت، پزشکان می توانند به صورت اینترنتی به مریضان وقت ملاقات بدهند که از نظم بهتری برخوردار می­باشد. همچنین مریضان نیز می توانند به راحتی ساعت­های خالی را ملاحضه کرده و زمان مناسبی را برای ویزیت در نظر بگیرند. یکی دیگر از مزیت های طراحی وب سایت پزشکی  مشاووره رایگان درقالب پرسش و پاسخ می باشد که این امر می تواند آمار بازدید سایت را بالا ببرد.

یکی دیگر از راه های افزایش بازدید سایت قسمت اخبار و مقالات می باشد. در هر زمینه ی پزشکی مقالات بسیاری وجود دارد که با انتشار این مقالات می توان توجه کاربران به سمت خود جلب کرد. علاوه بر این مقالات و تصاویر مورد توجه موتورهای جستجو قرار می گیرند در نتیجه وقتی کاربران در موتورهای جستجو کلماتی مانند بهترین پزشک ، لیست مطب دکتران، متخصص جراحی و… را جستجو می کنند سایت شما به عنوان اولین سایت به نمایش در می آید.

طراحی سایت پزشکی

ویژگی های یک وب سایت پزشکی

 پیچیدگی ، محدودیت های نظارتی ، ماهیت محافظه کارانه صنعت مراقبت های بهداشتی و تنوع واقعاً مبهم در نیازها و توانایی های سازمان ها و بیماران باعث شده است که مراقبت های بهداشتی از دستخوش تحول دیجیتالی کند شود.

با این حال ، همین چالش ها ، بهداشت و درمان را به یکی از صنایعی تبدیل می کند که می تواند بیشترین بهره را از فرآیندهای دیجیتالی داشته باشد، و طراحی سایت پزشکی بهترین گزینه برای بهره برداری از این موضوع می باشد

در زیر چند ویژگی اصلی برای سایت های پزشکی ارائه شده است.

• ایجاد تجربه کاربری مناسب
• تولید محتوای مفید مربوط به مراقبت های پزشکی
• ادغام سیستم

تجربه کاربری برای یک وب سایت سالم بسیار مهم است


اکثر بیماران تنها بخش معدودی از زمان فقط بیمار هستند، و در اکثریت زمانها مردم عادی به حسای می آیند  و از اپلیکیشن هایی مانند فیس بوک ، وب سایت هایی مانند آمازون استفاده می کنند. بنابراین یک تجربه کاربری (UX) مثبت برای موسسات بهداشتی بسیار مهم است. از این رو تمام نکات مربوط به UX  باید در سایت مدنظر رعایت شده باشد زیرا مردم تمایلی به سازگاری با هر سایتی ندارند و می خواهند در کوتاه ترین زمان به مقصود خود دست پیدا بکنند، در غیر اینصورت به سایت دیگری مراجعه می کنند.

گروه طراحی پیکو وب با علم بر طراحی گرافیک ، طراحی تجربه کاری می تواند شما را به اهدافتان برساند

طیف گسترده ای از مطالب مربوط به مراقبت های پزشکی را برای کاربران خود ایجاد کنید


موج سلف سرویس هایی که در صنایع دیگر پراکنده شده است ، مراقبت های بهداشتی را تحت تأثیر قرار داده است. ما در دنیایی به طور فزاینده بیمار محور زندگی می کنیم ، جایی که خود خدمت و درگیری بیمار یک مؤلفه اصلی سیستم مراقبت های بهداشتی است.
به همین دلیل ایجاد محتوا به طور خاص برای بیماران بسیار مهم است و شما می توانید با تولید محتوای موثر کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید. امروزه مردم به دنبال یک منبع معتبر برای دسترسی به اطلاعات پزشکی می باشند، وب سایت شما با ارائه مطالب معتبر می تواند به یک برند خاص در پزشکی تبدیل شود. از این رو هرچه مصرف کننده بیشتر آگاه باشد ، هزینه کلی مراقبت های بهداشتی کمتر می شود و کاربران نسبت به این موضوع استقبال بهتری خواهند داشت.

طراحی سایت پزشکی

ادغام سیستم

سیستم های بهداشت و درمان بسیار پیچیده هستند که این یک سیستم بسیار خاص و یک مورد کاربردی خاص است. به علاوه ، نگرانی های امنیتی ، حریم خصوصی و اخلاقی متعددی در مورد اشتراک داده ها و شفافیت وجود دارد.

صرفنظر از این نگرانی ها داشتن اطلاعات بیماران به صورت جامع در یک مکان می تواند به ارائه بهتر خدمات کمک کند. این نه تنها باعث می شود سیستم های برگشتی نرم تر ، سریعتر و ارزانتر اجرا شوند ، بلکه پیشرفت هایی مانند

     خودکارسازی فرایند
     تخصیص دقیق تر منابع
     تشخیص بهتر
     پردازش سریعتر بیمار

را به همراه داشته باشد.

امکانات یک وب سایت پزشکی:

طراحی سایت پزشکان به صورت کاملا ریسپانسیو

امکان مشاوره رایگان و یا با هزینه

اعلام لیست شرکت های بیمه طرف قرارداد

مشخص کردن مکان دقیق مطب با گوگل مپ

ثبت سوابق پزشکی بیمار

سیستم مدیریت فایل پزشکی

طراحی بخش مقالات پزشکی

طراحی بخش معرفی پزشک

قرار دادن ارائه خدمات و تخصص ها

طراحی بخش پرسش و پاسخ

طراحی بخش تصاویر و فیلم

سیستم نوبت دهی آنلاین

درگاه اینترنی

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم مزایای طراحی یک سایت پزشکی سایت پزشکی را به اختصار توضیح دهیم از این رو با داشتن یک وب سایت پزشکی می توانید خودتان را در سطح کشور و یا جهان مطرح کنید و خدمات بهتری را در اختیار بیماران خود قرار دهید.
این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *