طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو

سایت ریسپانسیو سایتی است که دارای سازگاری با ابعاد و رزولوشن دستگاههای مختلف می باشد. در این نوع طراحی کاربران نیازراحی کاربران نیازی به تغییر صفحه نمایشگر خود برای دیدن یک وب سایت ندارند. امروزه کاربران از نمایشگرهای مختلفی در ابعاد متفاوت برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می کنند. بنابراین سایتی موفق می­باشد که بتواند این شرایط را برای کاربران فراهم کند.

امروزه بیش از نیمی از کاربران از موبایل و تبلت برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می کند و در صورتی که قالب سایت شما نتواند این امکان را فراهم کند، کاربران زیادی را از دست خواهید داد. کلیه وب سایت هایی که در پیکو وب طراحی می شوند ریسپانسیو بوده و برای تمامی نمایشگرها مناسب می باشد.

سایت های ریسپانسیو از آنجایی که سازگار با نمایشگرها مختلف می باشند دارای انعطاف پذیری بالا می باشند که این امر باعث بهتر شدن رتبه گوگل می شود.

سایت های ریسپانسیو در مقایسه با سایت های نسخه موبایل از رتبه ی بالاتری برخوردار می باشند. زیرا سایت های ریسپانسیو دارای url و Html یکسان می باشند که این موضوع باعث می شود گوگل راحتتر محتوای سایت را نشانه گذاری کند این در حالتی است که در سایت های نسخه موبایل url و Html یکسان نبوده و گوگل باید پندین بار سازماندهی کند. از ز یکسان نبوده و گوگل باید پندین بار سازماندهی کند. از طرفی در طراحی ریسپانسیو تمامی محتوا روی یک سایت و یک url  می باشد که در این صورت کاربر راحتتر می تواند ارتباط برقرار کند.

با توجه به اهمیت بالای دستگاه های تلفن همراه در بازوجه به اهمیت بالای دستگاه های تلفن همراه در بازاریابی اینترنتی و افزایش تعداد کاربران تلفن همراه، اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو و یا پاسخگو به انواع دستگاه ها و طراحی بهینه برای آنها شدت یافته است.

تفاوت سایت ریسپانسیو و غیر ریسپانسیو

برای تشخیص ریسپانسیو بودن یک سایت کافی است سایت مدنظرتان را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید سپس عرض مرورگر را به آهستگی کم کنید، اگر انداز یک سایت کافی است سایت مدنظرتان را در لپ تاپ یا کامپیوتر باز کنید سپس عرض مرورگر را به آهستگی کم کنید، اگر اندازه و چیدمان آن مطابق با تغییر عرض صفحه تغییر کند و هیچ اسکرول افقی ایجاد نشود سایت مدنظر یک سایت ریسپانسیو می باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو در مقایسه با روش های سنتی متفاوت است. در روش های سنتی اجزای سایت به صورت ثابت با عرض و چیدمان ثابت طراحی می شدند که در نمایشگرها ریز و ناخوانا می شدند. که این امر از دید کاربران ناخوشایند می باشد زیرا در این صورت کاربران برای خواندن یک مطلب باید علاوه بر زوم کردن دائما به سمت چپ و راست اسکرول کنند.

مزایای اساسی طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو به سادگی به معنای ساخت وب سایتهایی است که می توانند با اندازه صفحه نمایش بازدید کننده سازگار شوند. هدف این است که محتوا بسته به اندازه دستگاه یا اندازه صفحه نمایش متفاوت، ارائه شود تا بازدیدکنندگان بدون توجه به نحوه دسترسی به یک وب سایت(کامپیوتر یا موبایل) ، تجربه بهینه داشته باشند. مهمترین مزیت طراحی سایت ریسپانسیو این است که سایت ها به سرعت و بدون هیچ گونه تحریف بارگیری می شوند ، بنابراین کاربران برای مشاهده محتوا نیازی به تغییر اندازه دستی ندارند.

• ترافیک بیشتر تلفن همراه
• پشتیبانی راحت تر
• صفحات وب سریعتر
• بهبود تجربه کاربری
• بهبود سئو

ترافیک بیشتر تلفن همراه

براساس گزارشی ، بیش از نیمی از ترافیک به وب سایت های برتر از دستگاه های تلفن همراه انجام شده است. بنابراین ، برای شرکت ها این مهم است که وب سایت هایی داشته باشند که به درستی روی صفحه نمایش های کوچکتر رندر شوند تا کاربران با تصاویر تحریف شده روبرو نشوند.. در حالی که برخی از مشاغل هنوز تصمیم دارند نسخه جدیدی از وب سایت خود را برای کاربران تلفن همراه داشته باشند ، طراحی ریسپانسیو به یک معیار تبدیل شده است زیرا قابلیت تطبیق پذیری بیشتری را با هزینه های پایین تر ارائه می دهد.

پشتیبانی راحت تر

حفظ یک سایت جداگانه تلفن همراه نیاز به آزمایش و پشتیبانی اضافی دارد. در مقابل ، فرایند طراحی پاسخگو از روشهای آزمایش استاندارد برای اطمینان از طرح بهینه در هر صفحه استفاده می کند. داشتن سایتهای جداگانه دسکتاپ و موبایل نیز به دو استراتژی محتوا ، دو رابط اداری و بالقوه دو تیم طراحی نیاز دارد. رویکرد طراحی پاسخگو “یک اندازه متناسب با همه” به معنای سردرد کمتر برای توسعه دهندگان ، صاحبان مشاغل و مصرف کنندگان است. صرف زمان کمتری برای تعمیر و نگهداری نیز باعث می شود تا برای تمرکز روی موارد مهمتر مانند بازاریابی و تولید محتوا ، وقت بیشتری صرف شود.

صفحات وب سریعتر

مطالعات نشان می دهد که بازدید کنندگان موبایل صفحاتی را که بیش از سه ثانیه طول می کشد تا بارگیری تمام شود ، رها می کنند. اگر سایتی برای تلفن های هوشمند و تبلت ها بهینه نشده باشد ، برای بارگذاری به زمان بیشتری نیازدارد، که می تواند مشتریان را ناامید کند تا جایی که هیچ بازگشتی نداشته باشند. اطمینان از اینکه وب سایت ریسپانسیو شما از تکنیک های عملکرد مدرن مانند حافظه پنهان و نمایش تصویر پاسخگو استفاده می کند به سرعت بارگذاری صفحه وب کمک می کند.

بهبود تجربه کاربری

یک سایت ریسپانسیو و بهینه شده ، تجربه کاربری بهتری را برای بازدید کننده فراهم می کند. بنابراین ، احتمال اینکه مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند و صفحات مختلف شما را بررسی می کنندبسیار بیشتر می شود،از طرف دیگر ، اگر سایت شما پاسخگو نباشد ، نگه داشتن بازدید کننده بسیار سخت تر است و به همین دلیل احتمال بیشتری وجود دارد که آنها سایت شما را ترک کنند.

گروه طراحی پیکو وب با علم بر طراحی گرافیک ، طراحی تجربه کاری می تواند شما را به اهدافتان برساند

بهبود سئو

طراحی سایت واکنش گرا همانند محتوای با کیفیت برای بهینه سازی موتور جستجو اهمیت دارد. بک لینک های قوی تر و bounce rate بهتر به رتبه بندی های جستجوی بالاتر تبدیل می شوند ، و باعث افزایش رتبه بندی سایت می شود. اجرای دو نسخه جداگانه دسکتاپ و موبایل برای وب سایت شما به این معنی است که شما باید دو استراتژی مجزا برای سئو داشته باشید. اما با طراحی وب پاسخگو شما فقط یک وب سایت دارید که نیاز به بروزرسانی دارد.  بدیهی است که مدیریت یک منبع زمان و هزینه کمتری خواهد داشت. علاوه بر این ، شما می توانید به راحتی و به سرعت و هرگونه تغییر در وب سایت از طریق چندین دستگاه ایجاد کنید.

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *